sviesosblyksnis.lt
Pradžia Katalogas Užsisakyti Nuoma

Vartotojams

Vardas  
Slaptažodis   Pakvietimai

Pagal galingumą lazeriai jau gali būti klasifikuojami kaip ginklai 
  22 Lapkričio 2009  rperis111  Skaitė: 1379  Komentarai: 12  

Pagal galingumą lazeriai jau gali būti klasifikuojami kaip ginklai



Pentagonui (JAV) pavaldi kompanija „Northrop Grumman“ pagamino 105kW galios elektrinį lazerį - 5kW daugiau, nei mokslininkų anksčiau įvardintas „tinkamumo karo laukui“ galios barjeras. Panašu, kad karo industrija įžengia į energetinių ginklų erą.

Oficialiai naujausius bandymų rezultatus jau patvirtino „Northrop Grumman“ kryptinių energetinių sistemų padalinio viceprezidentas Dan'as Wildt'as.

Žinoma, tokio galingumo įtaisai kol kas labai mažai primena „Žvaigždžių karų“ filme rodytus blasterius. Tačiau kariškių teigimu, to daugiau nei pakanka toliašaudžiams pabūklams ir atskriejančioms raketoms neutralizuoti. Šis projektas yra tik vienas iš daugelio - JAV karinės pajėgos jau bendradarbiauja su „Boeing“ kuriant lazerinį pabūklą turintį daugiau nei 35 tonas sveriantį sunkvežimį, kompanija „Raytheon“ ruošiasi savarankiškai pradėti testuoti 50kW galios lazerinį pabūklą, o DARPA finansuoja 150kW galios orlaiviams skirto lazerio gamybos procesą. Ar tai reiškia, kad energetiniai ginklai - jau kasdienybė? Kol kas dar nelabai. Egzistuoja daugybė neišspręstų techninių klausimų, iš kurių svarbiausi yra aušinimas ir matmenų sumažinimas.

Kariškiai ilgą laiką savo tyrimus buvo sutelkę ties cheminių lazerių tobulinimu. Šie įtaisai sukuria įspūdingą energijos srautą, tačiau visai energijai sukaupti ir nukreipti siauru spinduliu į taikinį reikia tiek daug įrangos, kad jie tampa nepraktiški karo lauko sąlygomis. Pavyzdžiui, vienam agregatui surinkti reikalingos medžiagos ir elektronika gali užimti net kelis krovininius konteinerius. Dėl šios priežasties JAV Gynybos ministerija pakeitė savo strategiją ir pradėjo finansuoti elektrinių lazerių tobulinimą. Elektrinių lazerių matmenys yra mažesni, jie lengviau valdomi ir prižiūrimi, o užtikrinus stabilų energijos tiekimą jie galėtų šaudyti praktiškai neribotą laiką.

Pirmieji elektrinių lazerių modeliai buvo silpni. Kai 2003 metais buvo pradėtas pirmasis šiai įrangai skirtas projektas - „Joint High Power Solid State Laser“ (JHPSSL) programa - jie vargiai išgaudavo 10kW galios šviesos spindulį. Dabar „Northrop Grumman“ inžinierių įsitikinimu, 100 kilovatų barjerą peržengti jau nebėra problema. Pietuose nuo Los Angeles miesto įsikūrusioje laboratorijoje 105kW galiai išgauti panaudotos 7 spindulio stiprinimo grandys, kurių kiekvienos galia siekia 15kW. Artimiausioje ateityje šį kompleksą planuojama papildyti dar vienu moduliu. Bandymus lauko sąlygomis planuojama pradėti kitų metų pradžioje.

Užsiregistruok...


#12 Autorius:     25 Balandžio 2011 23:34  
Good point. I hadn't thoghut about it quite that way. :)

    


#11 Autorius: lssd     24 Sausio 2010 12:02  
andriau joa pritariu tik pasvajot :D

    


#10 Autorius: Admin     20 Sausio 2010 20:02  
Nu palyginimui, tai jie nezaidzia, su jais ir isleidzi jiems milijardus $, o mes kelis simtus 01

    


#9 Autorius: FataL ErroR     20 Sausio 2010 19:27  
Oba jie 150tukstanciu watu (1watas =100milivatu) Jie su 150kW zaidzia lazeriais o mes su 200mw :D.

    


#8 Autorius: Tomas458     11 Sausio 2010 17:49  
ziauru ziauru tokie lazeriai :D istikruju noreciau kaip per star wars lazerio to :D

    


#7 Autorius: DiXy     19 Gruodžio 2009 17:49  
Nu jo,,, cia tikrai greit kaip per star warsus prades karai vykt :D

    


#6 Autorius: Smarius     6 Gruodžio 2009 18:55  
Dar idekit, apie lietuviu lazerines technologijas. Nors Lietuvoje nedaug kas zino, bet lietuviai yra sukure labai geru aparatu su lazeriais (medicinai ir t.t.) ir tuo garseja visame pasaulyje.

    


#5 Autorius: LiduSe     27 Lapkričio 2009 12:03  
Ryt1s,
Manau, tokie straipsniai reikalingi dėl to, kad besidomintieji lengviau rastų informaciją. Gali būt, kad po kelerių metų vienas kitas svetainės lankytojas rimtai susidomės fizika ir tobulins lazerius.

    


#4 Autorius: PlayBack     24 Lapkričio 2009 16:13  
Tai jo,tinkamai sufokusavus lazeri ir dar galinga vajetau ka galima nuveikti su juo.

I love it
    


#3 Autorius: Ryt1s     23 Lapkričio 2009 23:16  
Kam kalbėti apie tokius dalykus jei mes jų manau net nepastebėsim.

    


#2 Autorius:     22 Lapkričio 2009 17:05  
straipsnis,visu lauktas apie pasigaminima projektoriu jau ira parasytas,dabar adminas redaguoja,beja pirmas straipsnis turetu pasirodyti apie gaminima spirografa,o paskui apie projektoriu,nes projektoriaus gamyba sunkesne,tai ir straipsnis sudetingesnis

    


#1 Autorius: Andrius     22 Lapkričio 2009 16:25  
Na rperis111 nieko pries tave neturiu gerbiu tave 01 , bet nezinau man tai ot neidomu cia sitie straipsniai apie kaskokius galingus lazerius apie kuriuos tik pasvajot galima na zinai. As tai noriu tokiu straipsniu apie siuos lazerius iki 200mW ka su jais galima daryti ir t.t kaskokios idomybes ka galima is ju isgauti ar pansiai. Nu man tai va patiktu toki straipsniai kurio dabar is taves laukiu taj kaip pasigamyt ta projektoriu manau visi cia sito laukia. O cia apie visokius su karu lazerius ir t.t galiu ir as idet bet kas is to nemanau kad kam labai patiks na aisku gal kam ir patinka man tai nelabai juk tokius straipsniu visi googlej gali susirasti. Na bet ne man kritikuot cia tave 25 as tik vartotojas esu , ir cia savo nuomone pasakiau. O siaip MLDC!!! kad stengies fellow

    

Reklama
hostingas su 10% nuolaida

LiveZilla Live Help
Apklausa

Ko tikitės iš lazerio?

Ryškumo
Deginimo
Abiejų dalykų iškart
Animacijos
Kas yra lazeris?

Facebook
piguslazeriai.lt on Facebook
Skaitliukai

Top.Ob.Lt

Sprendimas